Aktualności
 
Bracia znów razem
 
1. maja 2020, 15:24
autor: Rafał Kępa
 
W piłce nożnej mieliśmy już niejedną parę braci podbijających piłkarskie boiska. Często grywali razem. Aktualnie taką najciekawszą parą są bracia Boateng, bracia mocno rozdzieleni, którzy chcą skończyć tam gdzie zaczęli.

Łączyli wspólną drogę kariery aż do 2007 roku, kiedy grali w Hercie i młodzieżowej reprezentacji Niemiec. Wówczas mogło się wydawać, że mają równy potencjał, a może nawet ciut większym dysponował Kevin, który już wtedy odchodził do Tottenhamu. Jerome trafił "tylko" do HSV. Jednak przyszłość okazała się różna dla braci.

Kevin co prawda "zaliczył" Milan czy Barcelonę i kilka innych klubów, ale w żadnym nie zagrzał miejsca. Nie przebił się także do reprezentacji Niemiec, gdzie pierwszeństwo mieli wówczas Klose, Podolski czy Gomez, więc wybrał reprezentację Ghany, w której także nie zrobił furory. Jerome z kolei w Hamburgu wyrobił sobie solidną markę i za 15 milionów euro trafił do Manchesteru City, z którego wyciągnął go szybko Bayern Monachium i na lata uczynił filarem swojej  reprezentacyjnej obrony.

Ścieżki braci rozeszły się tak daleko, że nawet wystąpili razem po dwóch stronach barykady w meczu reprezentacji podczas MŚ w Niemczech. Teraz bracia myślą o tym, by na koniec kariery wziąć wspólnie udział w budowaniu wielkiej Herthy i wystąpić jeszcze raz w tej samej ekipie. – Zakończyć karierę z moim bratem na boisku, może w naszym domowym klubie na Olympia Stadion – to byłoby marzenie – stwierdził Kevin. – Nigdy nic nie wiadomo w futbolu – dodał Jerome.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno