Aktualności
 
Boateng nie dogra do końca
 
4. stycznia 2020, 08:56
autor: Rafał Kępa
 

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że po zakończeniu sezonu Bayern Monachium czeka mała rewolucja i kilku zawodników opuści klub. Możliwe, że niektórzy nie doczekają nawet do czerwca.
Wśród tych, którzy mogą opuścić Bawarię już teraz jest Jerome Boateng. Obrońcą reprezentacji Niemiec zainteresowany jest londyński Arsenal.  Co prawda 31-letni defensor bardzo chciałby opuścić klub, a Premier League dla gracza jego pokroju (najczęściej gra na środku, to radzi sobie znakomicie także po bokach obrony), to może okazać się, że przeprowadzenie transferu nie będzie takie proste.

Po pierwsze Arsenal wydał latem już 150 milionów funtów na nowych graczy i może mieć problem z Finansowym Fair Play. Nawet w przypadku dość promocyjnej ceny (mówi się o 15 milionach euro) może to przekroczyć bilans "Kanonierów". Drugim problemem jest sytuacja kadrowa Bayernu, gdzie Boateng pełni rolę ważnego zmiennika, a kontuzja Lucasa Hernandeza spowodowała, że stał się niemal niezbędny. Jednak oba te problemy nie są ogromne i nie zdziwimy się, kiedy w styczniu zobaczymy Boatenga w koszulce Arsenalu.

 

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno