Aktualności
 
"Kanonier" z Gujany
 
1. maja 2020, 10:41
autor: Rafał Kępa
 
Jeszcze niedawno Odsonne Edouard był kolejnym niezłym produktem akademii PSG. Dzisiaj powoli trzeba go nazwać pomyłką paryżan, bo sprzedali go zdecydowanie zbyt tanio.

Co prawda dwa lata temu sprzedając go do Celtiku zarobili na transferze 10 milionów euro, ale biorąc pod uwagę rozkwit talentu chłopaka z Gujany Francuskiej to było to zdecydowanie zbyt mało. Trudno powiedzieć czy napastnikowi służy powietrze w Glasgow czy może zaufanie trenera tak na niego wpływa, ale bramki zdobywa jak na zawołanie. W tym sezonie ligowym ma ich już 21, a z każdą kolejną jego wartość rynkowa rośnie aż do niedawnych 15 milionów euro. Teraz kolejny kupiec musi wyłożyć zdecydowanie więcej.

Tym kupcem ma być podobno Arsenal, który szuka ewentualnego następcy Pierre-Emericka Aubameyanga. 22-letni rosły Francuz wydaje się idealnym wyborem. Możliwe jest, że Arsenal powtórzy zeszłoroczną transakcje z mistrzem Szkocji. Wtedy 30 milionów euro zapłacił za Kierana Tierney’a. Podobna kwota wchodzi w grę w przypadku napastnika "The Bhoys". Zwłaszcza, że "Kanonierzy" nie są jedynym klubem, który obserwuje młodego Francuza.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno