Aktualności
 
Reprezentant Polski zmienia klub
 
13. stycznia 2018, 10:42
źródło: tuttomercatoweb.com
 
Lada chwila z Palermo rozstanie się Thiago Cionek. Obrońca reprezentacji Polski ma zamienić lidera włoskiej Serie B na broniący się przed spadkiem z Serie A SPAL. 32-latek ma podpisać z nowym pracodawcą 2,5-letni kontrakt.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Oba kluby negocjują kwotę odstępnego, ale wiadomo, że Palermo nie może żądać za Cionka nie wiadomo jak dużych pieniędzy, bo byłemu graczowi Jagiellonii Białystok w czerwcu wygasa kontrakt ze spadkowiczem z Serie A. Wydaje się jednak, że negocjacje co do ceny za reprezentanta Polski to tylko formalność.

Inna sprawa, że przejście do SPAL wiąże się z pewnym ryzykiem dla Cionka. Zamieni bowiem lidera Serie B i pewnego kandydata do awansu na drużynę, która może za pół roku znaleźć się tam, gdzie w tej chwili jest Palermo.

SPAL co prawda znajduje się na razie nad strefą spadkową, ale tylko dlatego, że legitymuje się lepszym stosunkiem bramkowy od Crotone. W dalszej części sezonu beniaminka Serie A czeka desperacka walka o zachowanie ligowego bytu. Pomóc w tym ma właśnie Cionek, który zbiera bardzo dobre recenzje w Palermo.

Wybraniec selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki jest podstawowym obrońcą ekipy z Sycylii. W tym sezonie wystąpił w barwach Palermo 16 razy i ma swój wkład w to, że drużyna  zajmuje pozycję lidera Serie B.

 
 
Słowa kluczowe: cionek | spal | palermo | nawalka | jagiellonia
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz