Aktualności
 
Powrót do ekstraklasy po siedmiu latach!
 
9. sierpnia 2018, 05:21
 
Artur Sobiech jest o krok od powrotu do polskiej ekstraklasy. Napastnik reprezentacji Polski lada chwila podpisze kontrakt z Lechią Gdańsk i po siedmiu latach przerwy, ponownie zagra na naszych boiskach ligowych.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Sobiech formalnie jest napastnikiem drugoligowego, niemieckiego Darmstadt, ale ma wolna rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Jego usługami zainteresowanych było kilka polskich klubów. Byłego snajpera Hannoveru 96 kusiły m.in. Jagiellonia Białystok i Wisła Kraków, ale ostatecznie najkonkretniejsza okazała się Lechia Gdańsk. Doświadczony napastnik ma podpisać z klubem z Trójmiasta trzyletni kontrakt.

Pozyskanie Sobiecha ma rozwiązać w Lechii problem z obsadą ataku. Trener Piotr Stokowiec musi ostatnio wystawiać w tej roli z konieczności Flavio Paixao, ale wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że Portugalczyk nie czuje się najlepiej jako najbardziej wysunięty napastnik. Stąd od początku w gdańskim zespole traktowano ten manewr jako tymczasowy. Od dłuższego czasu trwały bowiem negocjacje z Sobiechem, które zbliżają się do szczęśliwego finału.

Sobiech jest już w Gdańsku, przeszedł badania medyczne i nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby złożył podpis pod kontraktem z Lechią. Wszystkie szczegóły są już ustalone i transfer napastnik reprezentacji Polski jest już właściwie przesądzony.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz