Aktualności
 
Niespodziewany transfer Jagiellonii...
 
11. czerwca 2015, 14:28
źródło: własne
 
Działacze Jagiellonii Białystok są bardzo blisko sfinalizowana drugiego letniego wzmocnienia Po napastniku Stali Stalowa Wola Łukaszu Sekulskim, do "Jagi" ma trafić lewy obrońca Podbeskidzia Bielsko-Biała Piotr Tomasik.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćTo o tyle zaskakujący transfer, że wcześniej nie słychać było o zainteresowaniu tym zawodnikiem ze strony ekipy z Białegostoku. Tomasikowi kończy się kontrakt z Podbeskidziem i dostał propozycję podpisania nowego, ale oferta Jagiellonii jest korzystniejsza finansowo. "Górale" nie są w stanie jej przebić, dlatego stracą swojego podstawowego lewego obrońcę na rzecz klubu z Białegostoku. Na korzyść propozycji z "Jagi" wpływa też fakt, że drużyna prowadzona przez trenera Michała Probierza zagra w eliminacjach do Ligi Europy. Dla Tomasika więc byłby to nie tylko finansowy, ale także sportowy awans.

Podbeskidzie jest trochę samo sobie winne, bo zwlekało z podpisaniem kontraktu z Tomasikiem niemal do ostatniej chwili, nie spodziewając się, że piłkarz otrzyma intratniejszą ofertę z innego klubu ekstraklasy. W zespole z Białegostoku Tomasik ma wzmocnić konkurencję na lewej stronie defensywy. Trener Probierz ma tam do dyspozycji Jonatana Strausa, ale po poważnej kontuzji, której doznał Marek Wasiluk, szkoleniowiec "Jagi" miał ograniczone pole manewru. 27-letni Tomasik ma sprawić, że teraz o miejsce na lewej stronie będzie zacięta rywalizacja.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz