Aktualności
 
"Banita" od Probierza znalazł klub
 
5. września 2018, 16:21
 

Arka Gdynia zdecydowała się na podpisanie kontraktu z Adamem Deją. 25-letni pomocnik trafia do ekipy z Trójmiasta na zasadzie wolnego transferu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćDeja był ostatnio zawodnikiem Cracovii, ale latem trafił na listę zawodników, których w swoim zespole nie chce już trener Michał Probierz. To było o tyle zaskakujące, że jeszcze niedawno ten sam szkoleniowiec rekomendował sprowadzenie byłego piłkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała. W Krakowie Deja co prawda prezentował się przeciętnie, ale inna sprawa, ze "Pasy" od dłuższego czasu już grają poniżej oczekiwań i możliwości.

Deja jednak zaakceptował fakt, że w Krakowie już go nie chcą i postanowił poszukać szczęścia gdzie indziej. Na jego usługi skusiła się Arka, gdzie pozytywną opinię wystawił mu trener tego zespołu Zbigniew Smółka. - Po analizach z trenerem doszliśmy do wniosku, że chcemy mieć alternatywę dla pozycji nr 6. Obecnie typowym zawodnikiem na tej pozycji jest Dawid Sołdecki i uznaliśmy, że jest potrzebne tu uzupełnienie wyboru. Adam ma 25 lat i jest doświadczonym zawodnikiem, ma za sobą sporo występów w Ekstraklasie – powiedział za pośrednictwem oficjalnej strony klubowej doradca ds. sportowych Arki Piotr Włodarczyk.

Umowa z Deją ma obowiązywać do końca czerwca 2019 roku. W ubiegłym sezonie, jeszcze w barwach Cracovii, 25-letni pomocnik rozegrał w ekstraklasie 14 spotkań plus dwa kolejne w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Wcześniej reprezentował z powodzeniem barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz