Aktualności
 
Górnik młotem rozbije bank
 
2. marca 2020, 06:03
autor: Rafał Kępa
 
Kibice i działacze Górnika Zabrze powoli godzą się z myślą, że w czerwcu ich klub opuści Igor Angulo. Ci drudzy z pewnością rozpaczają, pierwsi szukają następcy i swoim znaleziskiem chyba rozbiją bank.
Wygląda na to, że w końcu znaleźli, bo w poniedziałek na testach medycznych ma pojawić się… reprezentant Senegalu. Co prawda Diafra Sakho ostatnio miał trochę słabszy okres, ale w końcu zagrał dla niej 12 razy. To zawodnik, za którego West Ham w 2014 roku zapłacił 5 milionów euro, a Rennes po 4 latach aż 10 milionów.

Co prawda w Bretanii zdecydowanie zatracił formę, ale może właśnie potrzebuje nowego otoczenia, by ją odnaleźć. W ubiegłym sezonie na wypożyczeniu w Bursaspor zdobył przecież 8 bramek. Wcześniej notował naprawdę niezły okres po przejściu z wieku juniora w FC Metz, ale tam grał w niższych ligach. Najlepszy swój okres gry miał chyba w barwach West Ham United. To w barwach "Młotów" wywindował swoją wartość rynkową i zdobył ponad 20 bramek na trudnych angielskich boiskach.

Co ważne Górnik nie zapłaci za jego transfer ani grosza, bo pod koniec roku rozwiązał kontrakt z Rennes. Co prawda we wtorkowym meczu w Poznaniu jeszcze go zabraknie, ale chyba warto zagrać na Górnika  w kolejnych meczach. Możecie zrobić to TUTAJ

 
 
Słowa kluczowe: diafrasakho | gornikzabrze
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz