Aktualności
 
Kolejny Hiszpan w Ekstraklasie
 
5. sierpnia 2018, 06:11
 
Pogoń Szczecin pozyskała Ikera Guarrotxenę z Culturalu Leonesa. 26-letni skrzydłowy jest siódmym Hiszpanem, który w letnim okienku transferowym trafił do polskiej ekstraklasy.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Nowy nabytek "Portowców" jest wychowankiem Athletiku Bilbao, ale w barwach pierwszego zespołu "Dumy Basków", nigdy nie zagrał. Na swoim koncie ma jedynie występy w rezerwach zespołu z San Mames. Poza tym występował w drugoligowych hiszpańskich Tenerife i Mirandes. Ostatnio reprezentował barwy Culturalu Leonesa. Iker Guarrotxena podpisał z Pogoni trzyletni kontrakt i trafił do Szczecina na zasadzie transferu definitywnego.

- Sądzę, że mogę się tutaj rozwijać. Jestem bardzo zmotywowany i bardzo cieszę się z tego, że mogę zacząć nową przygodę. Zebrałem sporo informacji o Lotto Ekstraklasie. Wiem, że to liga, która robi postępy. Jest tu wielu hiszpańskich piłkarzy i myślę, że to liga, w której i ja mogę się rozwinąć – powiedział na powitanie z "Portowcami" nowy zawodnik drużyny prowadzonej przez trenera Kostę Runjaicia.

- Iker ma spore doświadczenie w drugiej lidze hiszpańskiej. Zaczynał karierę w dużym klubie i wierzymy, że szybko zacznie swoją grą sprawiać satysfakcję naszym kibicom. Cieszymy się, że udało się sfinalizować ten transfer i możemy powitać go w Pogoni Szczecin - powiedizał prezes klubu Jarosław Mroczek.

 
 
Słowa kluczowe: guarrotxena | pogon | szczecin | cultural | leonesa | mroczek
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz