Aktualności
 
Kolejny piłkarz pożegna się z Lechią…
 
3. czerwca 2018, 10:58
źródło: Twitter/własne
 
Trwa wietrzenie szatni gdańskiej Lechii. Drużynę prowadzoną przez trenera Piotra Stokowca zamierza opuścić Dusan Kuciak. Słowackiego bramkarza ma zastąpić w zespole biało-zielonych Zlatan Alomerović z Korony Kielce.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćKuciak był jednym z nielicznych, do których można było mieć najmniejsze pretensje za fatalną postawę Lechii w ostatnim sezonie. Gdański zespół był typowany do walki o czołowe lokaty, tymczasem ledwo uratował się przed spadkiem z ekstraklasy. Kuciak także nie był bezbłędny, ale popełniał stosunkowo najmniej błędów. W wielu sytuacjach ratował gdański zespół przed utratą goli.

Z Lechią po zakończeniu sezonu pożegnało się już wielu piłkarzy, m.in. Marco Paixao, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Kuświk, Oliver Zelenika, Sebastian Mila, Mato Miloš oraz Simeon Sławczew. Rozstania z tymi graczami miały różne podłoże, ale nie zmienia to faktu, że Lechia jest w gruntownej przebudowie. W nowym projekcie nie widzi dla siebie miejsca także Dusan Kuciak, który sposobi się do opuszczenia gdańskiego klubu.

W Lechii jednak długo nie będą rozpamiętywać rozstania z Kuciakiem. Według dziennikarza sport.pl Sebastiana Staszewskiego, blisko transferu do gdańskiego zespołu jest bramkarz Korony Kielce Zlatan Alomerović. 26-latek trafi do drużyny prowadzonej przez trenera Stokowca za darmo. Jego kontrakt z Koroną wygasa 30 czerwca i nie zostanie przedłużony. Z kolei z Lechią, Niemiec ma podpisać trzyletnią umowę.

W poprzednim sezonie, Alomerović był czołowym golkiperem w ekstraklasie. Jego dobra postawa przyczyniła się w dużym stopniu do udanego sezonu, jaki ma za sobą Korona. U trenera Gino Lettieriego, 26-letni bramkarz miał pewne miejsce w podstawowym składzie. W barwach kieleckiego klubu rozegrał 21 meczów.
 
 
Słowa kluczowe: kuciak | lechia | gdansk | alomerovic | korona | kielce | stokowiec | lettieri
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz