Aktualności
 
Legia albo… wielka kasa w USA?!
 
1. czerwca 2018, 09:50
źródło: Przegląd Sportowy
 
Coraz więcej ofert ma skrzydłowy reprezentacji Polski i Jagiellonii Białystok Przemysław Frankowski. Od dłuższego czasu jego transferem zainteresowana jest warszawska Legia, ale to nie jedyna opcja, jaką może rozważać.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćSzanse na to, że w kolejnych rozgrywkach nadal będzie zawodnikiem "Jagi", są niewielkie. 23-latek chce spróbować swoich sił w nowym otoczeniu. Niewykluczone, że będzie to klub zagraniczny. Frankowski lada chwila ma otrzymać atrakcyjną ofertę z Chicago Fire. Na ewentualnym transferze do USA, Jagiellonia zarobiłaby 1,7 miliona dolarów. Zainteresowanie skrzydłowym reprezentacji Polski wyraża także inny klub amerykańskiej Major League Soccer - Columbus Crew.

Ale USA to nie jedyny kierunek, który może rozpatrywać Frankowski. Jego sprowadzeniem zainteresowane są także dwa kluby tureckie - Galatasaray Stambuł i Bursaspor. Z pozyskania "Franka" nie rezygnuje także warszawska Legia. Pomocnik Jagiellonii jest bardzo wysoko na liście potencjalnych celów transferowych mistrza Polski. Problemem może być jednak kwota odstępnego. Działacze "Jagi" chcą solidnie zarobić na transferze reprezentanta Polski. Mówi się, że nawet 2,5 miliona euro. To może przekroczyć możliwości finansowe Legii.

Ale warszawski klub wcale nie stoi na straconej pozycji w walce o Frankowskiego. Według jednej z wersji, młody skrzydłowy nie pali się do wyjazdu z Polski i być może najbardziej będzie zainteresowany przeprowadzką do stolicy. Jeśli te informacje się potwierdzą, Jagiellonia być może będzie zmuszona do tego, żeby dogadać się z Legią…
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz