Aktualności
 
Wyścig zbrojeń w Gdańsku
 
20. lutego 2020, 12:29
autor: Rafał Kępa
 

Kibice Lechii Gdańsk mogli być załamani pod koniec stycznia. Ich klub opuszczali kolejni zawodnicy, a następców nie było widać. Jednak działacze dopiero szykowali się do wzmocnień.
To co stało się w Gdańsku w kolejnych tygodniach można tylko nazwać wyścigiem zbrojeń. Do drużyny Piotra Stokowca dołączyli bowiem:  Conrado, Kristers Tobers, Łukasz Zwoliński, Ze Gomes, Omran Haydary, Egzon Kryeziu oraz Kenny Saief.  To jednak nie koniec wzmocnień, a dzisiaj dotarła wiadomość, którą można nazwać hitem transferowym.

 

Lechia pozyskała bowiem Rafała Pietrzaka, który ostatnie pół roku spędził w Excelsior Mouscron. Co ważne 2-krotny reprezentant Polski nie ucieka po nieudanej przygodzie, bo w Belgii rozegrał aż 15 spotkań. Teoretycznie Pietrzak występuje na tej samej pozycji co Filip Mladenović, ale obaj mogą grać także w pomocy.

 

Pietrzak to niezwykle doświadczony i ograny zawodnik, który przed wyjazdem do Belgii grał w Polsce m.in. Górniku Zabrze, Wiśle Kraków i Zagłębiu Lubin. Ma na koncie 61 spotkań i 4 bramki w ekstraklasie. Wydaje się, że po tych wzmocnieniach warto zagrać w kolejnych meczach na Lechię. Możecie to zrobić TUTAJ