Aktualności
 
Dwa szybkie "strzały" Korony!
 
2. lutego 2018, 16:22
źródło: własne
 
Dwóch wzmocnień za jednym zamachem dokonała Korona Kielce. Nowymi zawodnikami ekipy prowadzonej przez trenera Gino Lettieriego zostali Chorwat Oliver Petrak i Duńczyk Sanel Kapidzić.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Petrak jest środkowym pomocnikiem i ostatnio reprezentował barwy zespołu z Kazachstanu – Ordabasy Szymkent. Trafił tam w lipcu ubiegłego roku ze Zrijnskiego Mostar. 26-latek w barwach drużyny z Bośni miał okazję grać w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko Legii Warszawa. Wówczas w dwumeczu lepszy okazał się zespół aktualnego mistrza Polski. W Kazachstanie Petrak wytrzymał tylko pół roku i zdecydował się związać z Koroną. Jego kontrakt z kieleckim klubem będzie ważny przez najbliższe 2,5 roku.

Drugim nowym graczem jest napastnik Sanel Kapidzić. 27-latek urodzony w Bośni podpisał z Koroną kontrakt ważny do końca obecnego sezonu. W umowie znalazł się jednak zapis o możliwości jego przedłużenia. Kapidzić ostatnio był zawodnikiem norweskiego Fredrikstad. Wcześniej reprezentował także barwy innych norweskich klubów a także duńskich. Kapidzić dał się poznać jako niezły snajper na drugim poziomie rozgrywkowym w Norwegii. Rozegrał tam 114 meczów, w których strzelił 32 gole. W miejscowej ekstraklasie nie był już jednak tak skuteczny, zdobywając cztery bramki w 28 spotkaniach. Do Korony trafił za darmo, po tym jak rozstał się z Fredrikstad.

 
 
Słowa kluczowe: petrak | kapidzic | korona | kielce | fredrikstad | ordabasy
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz