Aktualności
 
Drugi transfer z Korony do Arki
 
6. lipca 2018, 14:27
 

Nowym pomocnikiem Arki został Nabil Aankour, który przechodzi do klubu z Gdyni z Korony Kielce. 24-letni Marokańczyk z francuskim paszportem, podpisał z nowym pracodawcą dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćW barwach Korony Aankour rozegrał 90 spotkań. W tym czasie strzelił sześć goli i zaliczył 18 asyst. Zanim trafił do Kielc, występował w rezerwach francuskiej Bastii. Negocjacje w kwestii jego transferu z Korony do Arki trwały od dłuższego czasu i zostały uwieńczone sukcesem. W ubiegłym sezonie Aankour rozegrał tylko 14 meczów, zagaja się z problemami zdrowotnymi.

Marokańczyk dał się poznać w naszej lidze jako kreatywny zawodnik drugiej linii. W Arce ma zastąpić ateusza Szwocha, który zdecydował się  na przejście do Wisły Płock. Aankour jest drugi zawodnikiem który tego lata przeszedł do gdyńskiego klubu z Korony Kielce. Wcześniej identyczną drogę przebył Goran Cvijanović.

Oprócz Aankoura i Cvijanovicia, Arka pozyskała jeszcze Karola Danielaka z Chrobrego Głogów, Michała Janotę ze Stali Mielec, Aleksandyra Kolewa z Sandecji Nowy Sącz, Christiana Maghomę z rezerw Tottenhamu, Oskara Repkę z Karlsruhe, Marcina Staniszewskiego z Puszczy Niepołomice i Roberta Sulewskiego z Zagłębia Sosnowiec.

 
 
Słowa kluczowe: aankour | arka | gdynia | korona | kielce | cvijanovic
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz