Aktualności
 
Kolejny powrót do ekstraklasy!
 
30. sierpnia 2018, 10:40
 

Na boiskach ekstraklasy znowu będziemy mieli okazję oglądać Airama Cabrerę. Były napastnik Korony Kielce wzmocni Cracovię, gdzie będzie miał za zadanie zastąpić Krzysztofa Piątka. Dla Hiszpana to powrót do polskiej ligi po trzyletniej przerwie.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćCabrera ma rozwiązać problemy Cracovii w ataku. Drużyna trenera Michała Probierza fatalnie rozpoczęła nowy sezon ekstraklasy. Jedną z przyczyn jest brak odpowiedniego egzekutora, który pomógłby wykańczać akcje pod bramką rywali. Po odejściu Krzysztofa Piątka do Genoi, "Pasy" nie dysponują naparstnikiem o podobnej jakości. Pozyskani Cabrery ma ten stan rzeczy zmienić.

Początkowo lukę po Piątku miał wypełnić Gerard Oliva. Ten jednak dotrwał tylko do trzeciej kolejki obecnego sezonu. W meczu przeciwko Arce Gdynia zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i będzie niezdolny do gry przez wiele miesięcy. Dlatego przy Kałuży zdecydowali się na sprowadzenie kolejnego snajpera.

30-letni Cabrera nie jest postacią zupełnie nową w naszej ekstraklasie. Trzy lata temu został zatrudniony przez Koronę Kielce. Hiszpan w jej barwach zanotował bardzo dobry sezon, strzelając 16 bramek. Po zakończeniu sezonu przeniósł się do Anorthosisu Famagusta. Na Cyprze jednak już tak dobrze mu nie szło i szybko powrócił do Hiszpanii. Ostatnio był zawodnikiem trzecioligowej Extremadury, z którą nawet wywalczył awans do drugiej ligi. Po zakończeniu poprzednich rozgrywek mu jednak podziękowano i do Cracovii trafia za darmo.

 
 
Słowa kluczowe: cabrera | cracovia | extremadura | probierz | korona | kielce
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz