Aktualności
 
To będzie nowa gwiazda Legii?!
 
20. grudnia 2017, 10:30
źródło: Aftonbladet
 
Według szwedzkich mediów, Legia Warszawa stara się o pozyskanie defensywnego pomocnika Malmoe FF i reprezentacji Szwecji – Oscara Lewickiego. 25-latek ma ważny kontrakt ze swoim obecnym klubem tylko do końca roku.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Co prawda Malmoe od dłuższego czasu czyni starania w kwestii przedłużenia umowy z reprezentantem Szwecji, ale jak do tej pory nie osiągnięto porozumienia. Lewicki cały czas zwleka z jasnym określeniem swojej przyszłości i ma nadzieję na intratne oferty zagraniczne. Jednak z nich ma pochodzić z Legii, która chce wykorzystać fakt, że defensywnemu pomocnikowi kończy się umowa z Malmoe.

Lewicki był etatowym zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Szwecji. Na swoim koncie ma także 14 występów w pierwszej drużynie narodowej "Trzech Koron".  W ostatnim sezonie, był jednym z liderów drużyny Malmoe. Zagrał w 29 meczach, strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę. Ale jego podstawowe zadania na boisku, to zabezpieczanie dostępu do własnej bramki i rozbijanie ataków rywali.

Lewicki ma znajdować się nie tylko na celowniku Legii. Zatrudnić 25-letniego pomocnika chce także Broendby Kopenhaga. Duński klub jest w stanie zaoferować mu znacznie większe pieniądze, niż jego obecny klub. Jeżeli więc Legia rzeczywiście chciałaby mieć go u siebie, musiałaby liczyć się z tym, że reprezentantowi Szwecji trzeba byłoby zaproponować warunki, które uczyniłyby go jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w drużynie.

 
 
Słowa kluczowe: lewicki | legia | malmoe | broendby | jozak
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz