Aktualności
 
Karbownik jak lawina
 
3. maja 2020, 13:14
autor: Rafał Kępa
 
Zaczęło się skromnie od plotek o Primera Division. Później padło słowo rekord. Dzisiaj media piszą już o Barcelonie i Realu Madryt. Gdzie zobaczymy już niedługo Michała Karbownika i jaki ma to sens?

Kolejne plotki dotyczące 19-latka z Legii Warszawa powodują niemal efekt lawiny. Na dzień dzisiejszy możemy dowiedzieć się z nich, że defensor pobije prawdopodobnie rekord transferowy (7 milionów euro) i trafi do jednego z najlepszych klubów La Liga. Oczywiście napędzane przez Mariusza Piekarskiego, agenta piłkarza, nie muszą być prawdą, ale wydaje się, że wielka kariera stoi przed Michałem otworem.

Wyceniany w okolicach 4 milionów euro jest podobno w kręgu zainteresowań najważniejszego duetu w Hiszpanii. Pytanie tylko czy w tym momencie kariery dobrym wyborem będą przenosiny do Barcelony czy Realu. Trzeba przecież pamiętać, że tam lewa strona defensywy należy odpowiednio do Jordiego Alby i Marcelo. Z całym szacunkiem dla młodego Legionisty, to raczej nie jest w stanie wygryźć ich w tym momencie.

Czy jednak w Betisie i jego lokalnym rywalu Sevilla FC będzie miał lepiej? W tym drugim klubie jest niesamowity Sergio Reguilón, który w wieku 23 lat jest uznawany za naturalnego następcę Jordiego Alby. Jednak już w Betisie sytuacja jest "ciekawsza". Teoretycznie pierwszym wyborem jest Alex Moreno, a jego zmiennikiem wypożyczony z Villarreal Alfonso Pedraza. Żaden nie wydaje się być nie do ruszenia, a już pozycja "numer dwa" na lewej obronie jest do zdobycia przez młodego Legionistę. Czy zobaczymy go niedługo w koszulce "Los Verdiblancos" albo innego klubu Primera Division? Czas pokaże.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz