Aktualności
 
Lech Poznań traci napastnika!
 
13. czerwca 2017, 05:05
źródło: Il Secolo XIX
 
Już tylko formalności dzielą Dawida Kownackiego od odejścia z Lecha Poznań. Zdaniem włoskich mediów, młody napastnik "Kolejorza" wkrótce zostanie zawodnikiem Sampdorii Genua. Ma tam zastąpić Patricka Schicka, który przechodzi do Juventusu Turyn.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Lech ma zarobić na transferze swojego gracza około trzech milionów euro. W umowie znajdą się jednak zapisy, które pozwolą "kolejarzowi" czerpać korzyści z Kownackiego także w przyszłości. Dzięki tak zwanym bonusom, klub z Bułgarskiej zagwarantuje sobie określony procent z przyszłego transferu snajpera młodzieżowej reprezentacji Polski.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że w Poznaniu będą zwlekać ze sprzedażą "Kownasia" przynajmniej do zakończenia młodzieżowych mistrzostw Europy, które za kilka dni rozpoczną się w naszym kraju. Po tym turnieju, wartość Kownackiego mogłaby skoczyć znacznie do góry. Ale Sampdoria była na tyle zdeterminowana, że doszła do porozumienia z "Kolejorzem" już teraz.

Włoski klub zarobi na transferze Schicka do Juventusu 25 milionów euro, dlatego nie będzie miał żadnych problemów z wyłożeniem pieniędzy na transfer Kownackiego. Lechita będzie trzecim Polakiem w obecnej kadrze zespołu z Genui. Piłkarzami Sampdorii są już Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.
 
 
Słowa kluczowe: kownacki | lech | poznan | sampdoria | schick | linetty | bereszynski
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz