Aktualności
 
Wzmocnienie Arki na europejskie puchary?
 
13. czerwca 2017, 04:49
źródło: własne
 
Nowym zawodnikiem Arki Gdynia został Tomas Kosut. Środkowy obrońca ze Słowacji podpisał z klubem z Gdyni dwuletni kontrakt. Z podopiecznymi trenera Leszka Ojrzyńskiego trenował już od kwietnia.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Z oficjalnym związaniem się z Arką musiał jednak poczekać, bo teoretycznie miał do końca czerwca ważną umowę z FC Slovacko. Z tym klubem rozstał się jednak już zimą, ale z formalnego punktu widzenia, kontrakt nie został rozwiązany. Tak czy inaczej, teraz nie było już żadnych przeszkód, żeby poinformować o tym, że od lipca urodzony w Czechach Słowak będzie graczem gdyńskiego zespołu.

W Arce Kosut jest pierwszym piłkarzem, który wzmacnia drużynę przed startem w eliminacjach do Ligi Europy. Były zawodnik m.in. rezerw Sparty Praga i Nitry Ołomuniec ma rywalizować o miejące w drużynie Leszka Ojrzyńskiego na środku defensywy. W razie potrzeby, może także występować jako lewy obrońca. W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, w barwach FC Slovacko zaliczył 15 meczów w czeskiej ekstraklasie i zdobył jedną bramkę.

 
 
Słowa kluczowe: kosut | arka | gdynia | ojrzynski | slovacko
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz