Aktualności
 
Górnik pozbędzie się "starej gwardii"
 
26. kwietnia 2017, 18:21
źródło: katowickisport.pl
 
Po sezonie do rozliczeń dojdzie także w Górniku Zabrze. Z wielokrotnym mistrzem Polski, który już raczej nie ma szans na awans do ekstraklasy, latem pożegnają się najbardziej doświadczeni zawodnicy.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

O tym, że Górnik chce jak najszybciej rozstać się z trójką piłkarzy – Adamem Danchem, Dawidem Plizgą i Rafałem Kosznikiem, wiadomo już od kilku dni. Ale to nie jedyni gracze, którzy znajdują się w Zabrzu na czarnej liście. Po sezonie nowych klubów będzie musiała szukać niemal cała "stara gwardia".

Tylko do końca sezonu piłkarzem Górnika będzie Oleksandr Szeweluchin. 34-letni środkowy obrońca ma ważny kontrakt do końca czerwca i zdaje sobie doskonale sprawę, że nie ma co liczyć na jego przedłużenie. W Zabrzu nie będzie miejsca także dla Grzegorza Kasprzika, Mariusza Przybylskiego i Aleksandra Kwieka.

W Zabrzu nikt tego nie powie oficjalnie, ale nie jest wielką tajemnicą, że działacze mają wielkie zastrzeżenia do postawy najbardziej doświadczonych zawodników. To przede wszystkich ich winią za to, że Górnik ma niewielkie szanse na awans do ekstraklasy. Dlatego po sezonie wszyscy mają zniknąć z zabrzańskiego klubu.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz