Aktualności
 
Legia wydała sporo na "nowego Dudę"
 
8. stycznia 2017, 07:17
autor: Adrian Zieliński
źródło: własne
 

Przygotowania z Legią rozpoczyna Dominik Nagy z Ferencvarosu Budapeszt, którego transfer został sfinalizowany już latem ubiegłego roku. 21-letni ofensywny pomocnik został jeszcze na rundę jesienną w węgierskim klubie, a teraz dołącza do Legii.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćPrzy Łazienkowskiej wiele sobie obiecują po Nagyim. Młody Węgier już teraz określany jest mianem piłkarza, który w warszawskim klubie ma zrobić podobną karierę, jak Ondrej Duda. Nowy nabytek mistrza Polski ma na swoim koncie debiut w reprezentacji swojego kraju i jest uważany za jeden z największych talentów młodego pokolenia na Węgrzech.

Legia zapewniła sobie jego transfer już we wrześniu. Początkowo Nagy miał dołączyć do legionistów w lutym, ale działaczom mistrza Polski zależało, żeby węgierski pomocnik przygotowywał się do rundy wiosennej pod okiem trenera Jacka Magiery. Obie strony doszły do porozumienia i Nagy zamelduje się przy Łazienkowskiej na pierwszym treningu mistrza Polski w tym roku.

Legia wyłożyła na jego transfer z góry 600 tysięcy euro, ale ta kwota wzrośnie nawet do miliona. Wszystko zależy od tego, jak szybko Nagy wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie legionistów i ile meczów w niej rozegra. Węgier podpisał kontrakt na 4,5 roku. Jego nominalną pozycją jest ofensywny pomocnik, ale z powodzeniem może występować również na skrzydłach.

 
 
Słowa kluczowe: nagy | legia | ferencvaros | duda | magiera
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno