Aktualności
 
FIFA nakazała Lechii zapłacić za transfer
 
13. kwietnia 2016, 01:01
źródło: własne
 
Zgodnie z orzeczeniem FIFA, Lechia musi zapłacić 200 tysięcy złotych za transfer Gersona rumuńskiemu Petrolulowi Ploiesti. Gdański klub celowo zwlekał z zapłatą za Brazylijczyka, gdyż do końca nie był pewny... na czyje konto ma dokonać przelewu.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Sprawa związana z płatnością za Gersona została mocno zagmatwana przez działaczy Petrolulu. Otóż na początku roku, kiedy Gerson trafiał do Lechii, Rumuni poprosili, żeby gdański klub pieniądze z tytułu umowy transferowej, zapłacił bezpośrednio SV Kapfenberg. Z racji tego, że byli winni austriackiemu dokładnie 200 tysięcy euro z nierozliczonego poprzedniego transferu.

Lechia przystała na prośbę Rumunów, ale niedługo potem, Petrolul zbankrutował i zarządzanie w klubie z Ploiesti przejął syndyk masy upadłościowej. Nie bacząc, na poprzednie ustalenia, chciał, żeby gdański klub wysłał przelew jednak do Rumunii. W związku z tym, działacze Lechii postanowili wstrzymać się z płatnością i poczekać na arbitraż FIFA, do której została zgłoszona cała sprawa.

W wyniku postępowania przeprowadzonego przez odpowiednią komórkę międzynarodowej organizacji piłkarskiej stwierdzono, że Lechia ma wpłacić rzeczone 200 tysięcy na konto Petrolulu.

 
 
Słowa kluczowe: gerson | lechia | gdansk | petrolul | kapfenberg | fifa
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz