Aktualności
 
FIFA ma rozwiązanie
 
26. marca 2020, 17:12
autor: Rafał Kępa
 
Jednym z największych problemów zawieszonego sezonu są kończące się kontrakty. Przecież tak wiele z nich kończy się z końcem maja bądź czerwca, a rozgrywki będą jeszcze trwały.

Czysto teoretycznie sezon ligowy w każdym kraju ma zakończyć się do 30 czerwca, ale przecież pozostają jeszcze europejskie puchary, które przecież według doniesień UEFA mają mieć miejsce w połowie lipca. Co w takim razie z zawodnikami, drużyn które mogą dotrzeć do tego etapu, a 30 czerwca skończą im się kontrakty. Wśród potencjalnych bezrobotnych są przecież m.in. Thomas Meunier i Edinson Cavani z PSG, Willian z Chelsea czy Dries Mertens z Napoli.

FIFA postanowiła zapobiec temu problemowi. Według niepotwierdzonych doniesień istnieje wewnętrzny dokument federacji, który jeszcze nie został przekazany opinii publicznej. Mówi on, że wszystkie kontrakty zawodników i trenerów kończące się podczas przesuniętego sezonu mają być automatycznie przedłużane do zakończenia rozgrywek.

Dokument ma zawierać także propozycję związaną z nowym okresem transferowym. Jeżeli wierzyć doniesieniom medialnym, to okienko transferowe ma zamknąć się nie pod koniec sierpnia, tylko być przedłużone na stały okres aż do końca stycznia 2021.

 
 
Słowa kluczowe: thomasmeunier | edinsoncavani | willian | fifa
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno