Aktualności
 
Jagiellonia ma nowego napastnika!
 
31. sierpnia 2015, 11:26
źródło: własne
 
Jagiellonia rzutem na taśmę sfinalizowała transfer Fedora Cernych z Górnika Łęczna. Negocjacje w sprawie jego przejścia do zespołu z Białegostoku trwały wiele tygodni, ale w końcu osiągnięto porozumienie.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćJeszcze wczoraj prezes Górnika Łęczna Artur Kapelko nie chciał potwierdzić transferu swojego najlepszego zawodnika do Jagiellonii. - Cały czas rozmawiamy z klubem z Białegostoku. Nic nie jest przesądzone. W ostatniej chwili zgłosił się także klub z zagranicy – mówił szef Górnika. Ale w tym czasie Cernych był już widziany w Białymstoku, w towarzystwie prezesa "Jagi" Cezarego Kuleszy. Stało się jasne, że nie pojechał tam na towarzyskie pogawędki, tylko ustalić warunki kontraktu indywidualnego.

Jagiellonia długo broniła się przed zaakceptowaniem żądanej prze klub z Łęcznej kwoty odstępnego. Oba kluby nie mogly dojść do porozumienia, bo Górnik twardo upierał się przy cenie pół miliona euro. Co prawda "Jaga" ma z czego wydawać, bo tego lata zarobiła na sprzedaży piłkarzy prawie trzy miliony euro. W końcu jednak ustalono kompromis i napastnik z Łęcznej przenosi się do Białegostoku za około 300 tysięcy euro. Kontrakt podpisze na trzy lata.

Przypomnijmy, że reprezentantem Litwy interesowała się także Lechia Gdańsk. Niedawno oglądali go w akcji także wysłannicy włoskiej Atalanty Bergamo.
 
 
Słowa kluczowe: cernych | jagiellonia | leczna | kapelko | kulesza | probierz | szatalow
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz