Aktualności
 
Helio Pinto rozstaje się z Legią
 
4. listopada 2014, 16:25
źródło: Przegląd Sportowy
 
To ostatnie tygodnie Helio Pinto w Legii. Portugalski pomocnik, który przychodził do warszawskiego klubu, żeby zostać największą gwiazdą naszej ekstraklasy, okazał się kompletnym rozczarowaniem. Przy Łazienkowskiej pożegnają go bez żalu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćHelio Pinto trafił do Legii z APOEL-u Nikozja, gdzie był jedną z gwiazd ligi cypryjskiej. W zespole mistrza Polski miał z miejsca stać się jego liderem, piłkarzem odpowiedzialnym za kreowanie poczynań ofensywnych zespołu. Ale mijały dni, tygodnie, miesiące a on nie potrafił sobie na dłużej wywalczyć miejsca w podstawowym składzie. Najpierw u trenera Jana Urbana, a teraz u Henninga Berga. Kiedy wchodził na boisko, najczęściej sprawiał wrażenie zagubionego. Jedynie rzuty wolne w jego wykonaniu, po których zdobył kilka goli, znamionowały, że drzemią w nim możliwości.

Tyle tylko, że w Warszawie zupełnie nie potrafi ich pokazać. Dlatego działacze Legii doszli do porozumienia z zawodnikiem i zimą Portugalczyk pożegna się z naszą ekstraklasą. Co prawda jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu, ale Pinto nie chce dłużej siedzieć na ławce rezerwowych i to w jej dalszych rzędach. Dlatego zgodzi się na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z mistrzem Polski. Były pomocnik APOEL-u już rozpoczął poszukiwania nowego klubu. Bardzo prawdopodobne, że wróci do ligi cypryjskiej.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz