Aktualności
 
Wywalili Wieczorka, Urban już w drodze
 
9. marca 2014, 12:02
 
To musiało się tak skończyć. Po kolejnej porażce Górnika Zabrze, pracę stracił trener Ryszard Wieczorek. Kto będzie jego następcą? Nie zanosi się na niespodziankę.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować
Tak jak informowaliśmy ponad tydzień temu, głównym kandydatem do zastąpienia Wieczorka jest były legendarny napastnik Górnika Jan Urban. Trener, który w ostatnim sezonie zdobył z Legią Warszawa mistrzostwo i Puchar Polski, w tej chwili jest bezrobotny. Po tym jak w grudniu został zwolniony z klubu ze stolicy, wrócił do hiszpańskiej Pampeluny i czeka na propozycje. Nigdy zresztą nie ukrywał, że Górnika darzy szczególnym sentymentem i na pewno praca w Zabrzu byłaby dla niego wyzwaniem, które z chęcią podejmie.

Jak wynika z naszych informacji, działacze Górnika są zdecydowani na powierzenie swojego zespołu właśnie Urbanowi. Do uzgodnienia pozostają jednak sprawy finansowe, a wiadomo że były trener Legii do najtańszych nie należy. W Zabrzu liczą jednak na to, że Urban „zejdzie” trochę z ceny właśnie z uwagi na to, że praca w Górniku jest dla niego powrotem na „stare śmieci”.

A co z Wieczorkiem? Umowa z zabrzańskim klubem została rozwiązana za porozumieniem stron, co oznacza, że szkoleniowiec rozstaje się z Górnikiem definitywnie i może niemal natychmiast podjąć pracę w innym klubie. - To nie była dla mnie łatwa decyzja, bo doceniam pracę, jaką z piłkarzami Górnika wykonał trener Wieczorek. Na pewno sytuację komplikowały mu kontuzje czołowych zawodników. Ale taki jest futbol. O wszystkim decydują wyniki. A te wiosną na pewno nie były satysfakcjonujące – skomentował prezes Górnika Zbigniew Waśkiewicz.
 
 
Słowa kluczowe: wieczorek | gornikzabrze | urban | waskiewicz
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Urban to dobry trener
 
 
Ekspert! dodał(a), w niedzielę 9. marca 2014 o godzinie 15:42
 
Przeczytaj również zamknij okno