Aktualności
 
Legia zainteresowana gwiazdą afrykańskiego futbolu?
 
9. lutego 2017, 14:44
autor: Adrian Zieliński
źródło: herald.co.zw
 

Afrykańskie media donoszą, że w gronie klubów zainteresowanych gwiazdą reprezentacji Zimbabwe Khamą Biliatem znajduje się warszawska Legia. Piłkarz ma jednak w kontrakcie z Mamelodi Sundowns wysoką kwotę odstępnego.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćBilliat jest jednym z najbardziej pożądanych zawodników, grających obecnie na kontynencie afrykańskim. Oprócz Legii, w kontekście jego ewentualnego transferu, wymienia się także Lazio Rzym, belgijskie KV Oostende, egipskie Al Alhy i Zamalek czy kluby chińskie. Billiat ma jednak w kontrakcie ze swoim klubem z Republiki Południowej Afryki wpisaną kwotę odstępnego w wysokości 2,5 miliona euro.

Jego umowa z Mamelodi Sundowns jest ważna jeszcze przez 17 miesięcy. Egipski gigant Al Alhy oferował niedawno za niego 1,2 miliona euro, ale oferta została odrzucona. 26-letni Billiat to niekwestionowana gwiazda ligi Republiki Południowej Afryki. Mamelodi ściągnęło go na początku 2013 roku z zespołu ligowego rywala Ajaksu Cape Town. Sundowns zapłacili za niego 700 tysięcy euro. Teraz liczą na to, że zarobią na nim przynajmniej trzy razy tyle.

Billiat został w ostatnim czasie wybrany do afrykańskiej drużyny roku. Jego bilans w reprezentacji Zimbabwe to 18 występów i siedem goli. W poprzednim sezonie został także wybrany najlepszym zawodnikiem ligi RPA, z Mamelodi sięgnął nie tylko po mistrzostwo kraju, ale także po triumf w afrykańskiej Lidze Mistrzów.

Temat zainteresowania Legii tym piłkarzem nie jest całkiem nowy. Billiat już rok temu był łączony z ewentualną przeprowadzką na Łazienkowską. Jeśli rzeczywiście Legia jest zainteresowana jego transferem, to z pewnością tylko pod warunkiem, że cena za niego będzie zdecydowanie niższa, niż 2,5 miliona euro...

 

 
 
Słowa kluczowe: billiat | legia | mamelodi | sundowns | alhy | zimbabwe | lazio | oostende | zamalek
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz