Aktualności
 
Legia wymieniła się z Lechią!
 
14. sierpnia 2018, 20:28
 
Transakcja wymienna pomiędzy Legią Warszawa a Lechią Gdańsk. Do stolicy trafił prawy obrońca Paweł Stolarski, a w przeciwnym kierunku powędrował skrzydłowy Konrad Michalak.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Oba kluby prowadziły negocjacje od dłuższego czasu. Ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie. Stolarski ma w Legii wypełnić lukę po prawej stronie bloku defensywnego. Na jego transfer do Legii musiała zgodzić się wcześniej Benfica Lizbona, która miała prawo pierwokupu 22-letniego zawodnika Lechii. Wszytskie formalności z portugalskim klubem zostały jednak załatwione i nic już nie stałó na przeszkodzie, żeby Stolarski przeprowadził się na Łazienkowską. Młody obrońca podpisał trzyletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

- Paweł to młody, przyszłościowy zawodnik, którego nasz dział skautingu obserwował od wielu lat, nie tylko w Lechii Gdańsk, ale i młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego profil bardzo nam odpowiada - jest agresywny, szybki i silny. Te cechy są potrzebne naszej drużynie. Mimo młodego wieku ma już duże doświadczenie. Wierzymy, że jego kariera rozwinie się w Warszawie i od pierwszych dni w klubie wniesie do zespołu to, co ma najlepsze - stwierdził na łamach oficjalnej strony klubu dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

W przeciwnym kierunku powędrował Konrad Michalak. Młody skrzydłowy warszawskiego zespołu, w poprzednim sezonie, pokazał się z dobrej strony na wypożyczeniu w barwach Wisły Płock. Latem wrócił do Legii, gdzie jednak nie mogł przebić się do składu warszawskiej drużyny. Znacznie większe szanse na regularne występy ma mieć w Lechii, która od kilku tygodni zabiegała o jego pozyskanie. - Cały czas byłem zainteresowany Konradem Michalakiem i chciałem, by wzmocnił nasze skrzydła – przyznawał niedawno trener Stokowiec. Teraz jego życzenie zostało spełnione…

 
 
Słowa kluczowe: michalak | stolarski | legia | lechia | gdansk | benfica | stokowiec | wisla | plock
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Dla Legii dobre posunięcie. Co by nie powiedzieć, od kilku miesięcy obrona Legii była najsłabszą formacją - co potwierdza nie tylko ilość poniesionych porażek w poprzednim sezonie , jak również ilość straconych bramek z początku obecnego sezonu. Zapewne nastąpią jeszcze zmiany kadrowe - być może wynik rewanżu z Luksemburczykami może decydować, w" którą stronę " będą przebiegały.
 
 
Trampek dodał(a), we wtorek 14. sierpnia 2018 o godzinie 22:01