Aktualności
 
Orły nie negocjują
 
9. maja 2020, 20:06
autor: Rafał Kępa
 
Orły zdecydowanie nie negocjują chciałoby się dodać z porywaczami, bo tak można traktować kilku europejskich tuzów, którzy Benfice chcą wyrwać perełkę spomiędzy słupków.


 

Tak bowiem trzeba nazwać golkipera "Orłów", Odysseasa Vlachodimosa. Niemiec, który jest wychowankiem VfB Stuttgart, trafił do Lizbony dwa lata temu, po dwuletniej przygodzie w Panathinaikosie Ateny. Nikt nie spodziewał się, że będzie "strzałem w dziesiątkę". Wystarczy dodać, że Benfica kupiła go nieco poniżej ówczesnej wartości rynkowej, która i tak wynosiła zaledwie 2,5 miliona euro.

Jednak na Estadio da Luz jego talent rozbłysnął. Już jako zawodnik "Orłów" zadebiutował w reprezentacji Grecji, z której pochodzi jego rodzina. Świetnie spisywał się także w Benfice, w której wywalczył sobie pewnie pozycję między słupkami. Utrzymuje ją w dalszym ciągu i robi tam świetną robotę (w tym sezonie 14 z 24 spotkań kończył "na zero").

26-latek znalazł się na celowniku kilku angielskich klubów (Mancheseter City, Tottenham) i Atletico Madryt. Jednak problemem może okazać się cena. Chętny na bramkarza musiałby wyłożyć nie kilkanaście milionów euro, na które jest aktualnie wyceniany, a klauzule zawartą w kontrakcie, która wynosi 60 milionów euro.

 

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno