Aktualności
 
Cracovia pozbyła się niewypału transferowego
 
14. marca 2018, 11:46
 
Niezbyt długo potrwała przygoda Lennarda Sowaha w Cracovii. Ghańczyk, który miał zastąpić w ekipie "Pasów" sprzedanego do Włoch Pawła Jaroszyńskiego, kompletnie się nie sprawdził. Jego kontrakt, który miał obowiązywać do końca sezonu, został rozwiązany.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Sowah miał wypełnić lukę na lewej stronie defensywy po odejściu Jaroszyńskiego. Ghańczyk od początku jednak nie spełniał pokładanych w nim nadziei. W efekcie wystąpił zaledwie w ośmiu meczach Cracovii, a ostatni raz pojawił się na boisku 5 listopada. U trenera Michała Probierza przegrał rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z 19-letnim Kamilem Pestką.

Co więcej sprawiał też problemy poza boiskiem. Kiedy doznał kontuzji, nic nikomu nie mówiąc, wyjechał z Krakowa, żeby leczyć się na własną rękę. Klub ukarał go za taką samowolkę grzywną w wysokości 10 tysięcy euro.

W styczniu Sowah został najpierw odsunięty od kadry pierwszego zespołu Cracovii, a później wyrejestrowany ze składu zawodników uprawnionych do gry w ekstraklasie. Jako że jego kontrakt został rozwiązany już po upływie zimowego okienka transferowego, w ewentualnym nowym klubie będzie mógł zadebiutować dopiero na początku nowego sezonu.

 
 
Słowa kluczowe: sowah | cracovia | probierz | pestka | jaroszynski
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz