Aktualności
 
Był wart cztery miliony euro, zagra w… I lidze
 
8. marca 2018, 18:09
 
Nowym napastnikiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz został Ante Vukusić. 26-letni Chorwat ostatnio pozostawał bez klubu, ale wcześniej był uznawany za jednego ze zdolniejszych graczy w Chorwacji. Sześć lat temu Pescara zapłaciła za niego 4 miliony euro.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

W Chorwacji Vukusić uchodził za niezwykle utalentowanego gracza, co potwierdzał występując w drużynach młodzieżowych Hajduka Split. Z tego klubu w 2012 roku trafił do włoskiej Pescary, która zdecydowała się wyłożyć na jego zakup aż cztery miliony euro. Szybko jednak się okazało, iż we Włoszech sobie nie poradził.

Z Serie A najpierw trafił do Szwajcarii, gdzie reprezentował barwy Lausanne Sports. Kolejnym przystankiem była Belgia i Waasland-Beveren. W obu tych klubach grał na zasadzie wypożyczenia z Pescary. Po wygaśnięciu kontraktu z "Delfinami", związał się z drugoligowym niemieckim Greuther Furth. Tam jednak również furory nie zrobił. Vukusić zaliczył jeszcze epizod w rosyjskim FK Tosno, a w rundzie jesiennej pozostawał bez przynależności klubowej.

Duży wpływ na brak zatrudnienia Vukusicia, miała jego sytuacja zdrowotna. Chorwacki napastnik leczył poważną kontuzję. Teraz jest już zdrowy i chce odbudować swoją formę na zapleczu polskiej ekstraklasy, w barwach Olimpii Grudziądz. 26-latek ma pomóc drużynie prowadzonej przez trenera Dariusza Kubickiego w utrzymaniu się na poziomie pierwszej ligi. Po rundzie jesiennej, Olimpia zajmuje miejsce w strefie barażowej.

 
 
Słowa kluczowe: vukusic | olimpia | grudziadz | pescara | hajduk | kubicki
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz