Aktualności
 
Wielkie wzmocnienia w Legii?!
 
4. maja 2017, 11:08
źródło: przegladsportowy.pl
 

Tak, ale pod warunkiem, że Legia obroni tytuł mistrzowski i zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Tak przynajmniej deklaruje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes warszawskiego klubu Dariusz Mioduski.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćSzef wciąż aktualnego mistrza Polski nie pozostawia złudzeń co do tego, kiedy można oczekiwać poważnych transferów. - Obrona tytułu otworzy drogę do wzmocnień klasowymi piłkarzami. Zdobycie mistrzostwa w tym sezonie jest kluczowe również dlatego, że to ostatni rok przed reformą Ligi Mistrzów. Potem zadanie zostanie utrudnione. W ostatniej rundzie kwalifikacji będziemy mogli trafić na mistrza Holandii, Szwajcarii czy Turcji. Teraz jeszcze ich unikniemy. Jeśli nie dostaniemy się do Champions League, nie będzie katastrofy. Klub będzie funkcjonował i dalej się rozwijał, choć pewne zmiany będą nieuniknione – mówi prezes Dariusz Mioduski.

W Legii chcą także stanąć na głowie, żeby zatrzymać Vadisa Odjidję-Ofoe. - Przedłużenie kontraktu z Vadisem jest dla mnie priorytetem i on o tym wie. Dzięki niemu zespół gra lepiej, a otaczający go zawodnicy rozwijają się. Belga obowiązuje jeszcze roczna umowa i teoretycznie nie ma możliwości, żeby ktoś nas do czegoś zmusił. Najważniejsze jest, by znaleźć najlepsze rozwiązanie dla obu stron – wyjaśnia Mioduski.

Na razie nie wiadomo, ile konkretnie Legia będzie miała pieniędzy na wzmocnienia. - Nigdy nie wydaliśmy na transfery tyle, ile zarobiliśmy. Zawsze mniej, bo były inne wydatki i wcześniejsze zobowiązania. Jeśli dojdziemy do momentu, w którym zapłacimy tyle, ile wpłynie do kasy, to dział sportowy będzie otwierał szampany. Taki jest nasz cel – mówi Mioduski.

Prezes Legii przyznaje ze w tej chwili warszawski klub ma środki w budżecie, żeby utrzymywać dwóch-trzech piłkarzy z kontraktami w okolicach miliona euro rocznie. Według niego, tacy piłkarze muszą spełniać swoją rolę nie tylko na boisku - Nie oczekuję od nich tylko bramek i asyst, ale chcę, by dzięki nim wszyscy dookoła byli lepsi i robili postępy – twierdzi szef klubu z Łazienkowskiej.

 
 
Słowa kluczowe: legia | mioduski | vadis | odjidja | ofoe | jedrzejczyk | necid
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz