Aktualności
 
Pogoń bez swojego samuraja...
 
5. stycznia 2017, 06:50
źródło: Twitter
 

Wiosną Pogoń Szczecin będzie musiała radzić sobie bez Takafumiego Akahoshiego. Japończyk odchodzi do Tajlandii,gdzie będzie występował w Ratchaburi Mitr Phol FC. W tym klubie gra były napastnik Śląska Wrocław Łukasz Gikiewicz.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćTo właśnie polski napastnik poinformował za pośrednictwem Twittera, że Akahoshi przebywa na testach medycznych w tajskim klubie. Po ich zaliczeniu ma podpisać kontrakt i ostatecznie pożegnać się z Pogonią. To już drugie rozstanie "Aki" ze szczecińskim zespołem. Dwa lata temu Japończyk przeniósł się do rosyjskiego FK Ufa. Długo tam jednak miejsca nie zagrzał i szybko wrócił do ekipy "Portowców".

Co ciekawe, Akahoshi jest drugim japońskim piłkarzem, który przeniesie się do Ratchaburi Mitr Phol FC. Pierwszy był Takuya Murayama, który przeszedł tam rok temu. Obaj piłkarze nie spotkają się jednak ponownie w jednym klubie, bo Murayama już rozwiązał kontrakt z tajskim pracodawcą. Akahoshi występował w szczecińskiej drużynie od 2011 roku, z małą przerwą na epizod w Rosji. W tej sytuacji, w Pogoni zostanie już tylko jeden Japończyk - Seiya Kitano.

 
 
Słowa kluczowe: akahoshi | pogon | szczecin | ratchaburi | murayama | gikiewicz
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz