Aktualności
 
Nowy napastnik w Lechii?!
 
27. grudnia 2016, 17:41
źródło: Dziennik Bałtycki
 

Lechia jest zainteresowana pozyskaniem napastnika FC Nuernberg Jakuba Sylvestra. 27-letni Słowak ma kontrakt z niemiecki drugoligowce ważny tylko do końca sezonu. To oznacza, że jego ewentualny transfer nie powinien kosztować zbyt drogo.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćSylvestr w tym sezonie pojawia się rzadko na boisku w barwach zespołu z Norymbergi. Jego dorobek to ledwie sześć występów i jeden gol. Niewiele wskazuje też na to, że działacze niemieckiego klubu będą zainteresowani przedłużeniem z nim kontraktu. Niewykluczone, że Słowak opuści obecnego pracodawcę już w styczniu, gdyż zainteresowana Słowakiem jest gdańska Lechia.

Zanim trafił w 2014 roku do Norymbergi, Sylvestr reprezentował barwy Erzgebirge Aue. Wcześniej był zawodnikiem Dinama Zagrzeb, Artmedii Petrzałka i Slovana Bratysława. Na swoim koncie ma sześć występów w reprezentacji Słowacji, ale ostatni zanotował w 2014 roku. Od tamtej pory jest pomijany przy powołaniach do kadry swojego kraju.

Obecnie Piotr Nowak ma do dyspozycji w ataku Grzegorza Kuświka i Marco Paixao. Jeżeli do gdańskiego zespołu trafi Sylvestr, szkoleniowiec Lechii będzie miał szersze pole manewru. Sam zawodnik także chętnie zmieni otoczenie, ponieważ wiosną ma znikome szanse na bycie podstawowym graczem drużyny z Norymbergi.

 
 
Słowa kluczowe: sylvestr | lechia | gdansk | nuernberg | kuswik | paixao | nowak
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz