Aktualności
 
Kolejny podstawowy piłkarz rozstaje się z Lechem!
 
8. lipca 2016, 10:54
źródło: własne/lechpoznan.pl
 

Lech Poznań i Paulus Arajuuri kończą współpracę najpóźniej w grudniu tego roku. Ale niewykluczone, że Fin opuści zespół trenera Jana Urbana już latem. Środkowy obrońca podpisał już kontrakt z Broendby Kopenhaga.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćNa razie umowa ma obowiązywać od początku roku 2017, ale trwają negocjacje, które mogą zakończyć się tym, iż Arajuuri odejdzie z Lecha już teraz. - Prowadzimy w tej sprawie zaawansowane rozmowy, ale póki co jest za wcześnie by jednoznacznie potwierdzić, że dojdziemy do porozumienia. Na razie Paulus jest naszym zawodnikiem. Cały czas jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego, a o tym czy zagra w kolejnym meczu zadecyduje jego forma sportowa – podkreśla wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

Odejście 28-latka mogłoby skomplikować sytuację w defensywie "Kolejorza". Chociaż zdaniem działaczy Lecha, nie ma takiego zagrożenia, bo ze stratą Fina liczono się w Poznaniu od dłuższego czasu. - Jesteśmy zadowoleni z profesjonalizmu Paulusa. Wiedzieliśmy już wcześniej, że nie będziemy współpracować ze sobą dłużej niż do grudnia. Dlatego też już latem sprowadziliśmy do zespołu Lasse Nielsena - mówi wiceprezes Lecha.

Tyle tylko, że trzeba pamiętać, iż drużynę opuścił także drugi podstawowy obrońcą – Marcin Kamiński, który wybrał ofertę VfB Stuttgart. Strata Arajuuriego spowodowałaby, że pole manewru na środku defensywy, byłoby znacznie mniejsze. Niewykluczone więc, że jeśli Fin opuści Lecha już latem, do Poznania trafi nowy obrońca.

 
 
Słowa kluczowe: arajuuri | lech | poznan | broendby | kaminski | rutkowski | nielsen | urban
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz