Aktualności
 
Kolejna gwiazda opuści Jagiellonię!
 
7. marca 2016, 11:08
źródło: przegladsportowy.pl
 

Wszystko wskazuje na to, że latem Jagiellonia straci kolejnego kluczowego zawodnika Tym razem do odejścia z białostockiej drużyny sposobi się Bartłomiej Drągowski. W sprawie jego transferu do Bournemouth odbyła się już wstępna faza negocjacji.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćW Anglii przebywał ostatnio menedżer bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski – Mariusz Kulesza. Spotkał się z działaczami Bournemouth, które jest bardzo mocno zainteresowane transferem Drągowskiego. Transakcja jest jednak uzależniona od tego, czy "Wisienki" utrzymają się w Premier League. Jeśli tak, bez problemu znajdą pieniądze na wykupienie młodego bramkarza z Jagiellonii. Cena, jaką zapłacą za niego Anglicy, może wynieść nawet pięć milionów euro.

- Anglicy potwierdzili chęć pozyskania Bartka. Jego przejście na Wyspy jest jednak uzależnione od tego czy Bournemouth utrzyma się w Premier League. To jest obecnie ich priorytet - mówi "Przeglądowi Sportowemu" agent Drągowskiego. - Na kolejną fazę rozmów jesteśmy umówieni, kiedy klub zapewnią sobie ligowy byt. Dlatego z zainteresowaniem będę patrzył na rozwój sytuacji w tabeli Premier League w końcówce sezonu. W Bournemouth bardzo chcą Bartka. Na razie są najbardziej konkretni ze wszystkich klubów jakie o niego pytały – dodaje Kulesza.

Na razie wygląda na to, że Bournemouth jest blisko zrealizowania swojego celu. "The Cherries" zajmują 14 miejsce w tabeli Premier League i mają aż 11 punktów przewagi nad strefą spadkową. Utrzymanie jest ważne w kontekście budżetu, jakim obecny beniaminek będzie dysponował w przyszłym sezonie. W lipcu wchodzi w życie nowa umowa dotycząca praw telewizyjnych, na mocy której Bournemouth otrzyma około 100 milionów euro. Jeśli oczywiście pozostanie w ekstraklasie...

 
 
Słowa kluczowe: dragowski | bournemouth | jagiellonia | kulesza
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
100 milionow euro za pozostanie w PL, z samych praw tv, masakra
 
 
oko dodał(a), w poniedziałek 7. marca 2016 o godzinie 14:03