Aktualności
 
Legia wdraża nową strategię transferową
 
15. stycznia 2016, 10:39
źródło: sport.pl
 
Legia zmieniła swoją strategię transferową. Zgodnie z zapowiedziami, teraz priorytetem są dla niej nie są gracze z zagranicy, ale najlepsi piłkarze występujący w ekstraklasie.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćTen trend przebijał się już w dwóch poprzednich okienkach transferowych. Latem 2014 roku na Łazienkowską trafili między innymi Igor Lewczuk z Zawiszy Bydgoszcz, Arkadiusz Piech z Zagłębia Lubin czy Mateusz Szwoch z Arki Gdynia. Z kolei zimą ubiegłego roku dołączył do nich także Michał Masłowski z Zawiszy i Arkadiusz Malarz Z GKS-u Bełchatów. Pól roku temu z naszych ligowym zespołów do Legii trafili kolejni wyróżniający się piłkarze – Michał Pazdan z Jagiellonii Białystok i Stojan Vranjes.


W obecnym zimowym okienku transferowym wygląda to jeszcze bardziej okazale. Legia wzmocniła się już Kasprem Hamalainenem z Lech Poznań, Arielem Borysiukiem z Lechii Gdańsk,Arturem Jędrzejczykiem z FK Krasnodar i Jarosławem Niezgodą z Wisły Puławy. Zapewniła sobie także usługi Konrada Handzlika, któremu w czerwcu wygasa kontrakt z Wisłą Kraków i latem przeniesie się do warszawskiego klubu. - Każde okno transferowe nas czegoś uczy. I to nawet bardziej tego, kogo nie sprowadzać, niż sprowadzać. Słowem, uczy nas przede wszystkim selekcji negatywnej - mówi sport.pl prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

Zdaniem szefa warszawskiego klubu, wicemistrz Polski obniża w ten sposób znacznie ryzyko, jakie zawsze towarzyszy transferom nowych zawodników. - Wiadomo, że sprowadzając piłkarzy z Polski, minimalizujemy ryzyko. Większe kluby mogą sobie pozwolić na to, by kupić kilku zawodników w jednym oknie - gdzie każdy z nich kosztuje między milionem a dwoma milionami euro - i mogą sobie założyć, że połowa z nich odpadnie. Nas nie stać na taki luksus, dlatego dokonując transferów, musimy działać bardzo rozważnie. I chyba dzięki ciężkiej pracy wielu ludzi związanych z naszym działem skautingu nam się to udaje - twierdzi Leśnodorski.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Piech, Szwoch, Masłowski, Malarz. O tak, ta strategia sprawdza się w 100%.
 
 
Leśny Boguś dodał(a), w piątek 15. stycznia 2016 o godzinie 11:21