Aktualności
 
Były legionista blisko Korony Kielce
 
3. stycznia 2016, 09:45
źródło: własne
 

Henrik Ojamaa ponownie może występować w polskiej ekstraklasie. Związany ostatnio z III-ligowym angielskim Swindonie Town Estończyk, może trafić w styczniu do Korony Kielce.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćOjamaa był przymierzany do kieleckiego zespołu już latem ubiegłego roku, kiedy rozwiązał kontrakt z Legią. Wówczas jednak nie zdecydował się na podpisanie umowy z Koroną. Wybrał ofertę Swindonu, który występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii. Tam, jednak, podobnie jak przez półtora roku w Legii, furory nie zrobił.

Wręcz przeciwnie, w ostatnich tygodniach przesiaduje na ławce rezerwowych i zimą chce znowu zmienić klub. Tym razem może już nie być tak bardzo wybredny i propozycja Korony może trafić na bardziej podatny grunt niż pół roku temu. Jeśli tak się stanie, Estończyk będzie miał szansę nie najlepsze wrażenie, jakie pozostawił po sobie w barwach Legii.

Ojamaa trafił do warszawskiego zespołu latem 2013 roku. Obecny wicemistrz Polski uprzedził Lecha Poznań, który także miał ochotę na zatrudnienie skrzydłowego z Estonii. Szybko jednak okazało się, że sprowadzenie go nie było najlepszym interesem. Legia wypożyczyła go najpierw do Motherwell, potem do Sarpsborga, aż wreszcie pół roku temu rozwiązała kontrakt z Ojamą za porozumieniem stron.

 
 
Słowa kluczowe: ojamaa | korona | kielce | legia | swindon
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Po co Koronie tego typu zawodnik. Trudny w prowadzeniu, niekomunikatywny z zespołem. Biegający problem. Po co jakiemukolwiek zespołowi taki piłkarz. Jak ktoś już zna historię Ojamyy, ten wie, że nie ma się co nim interesować.
 
 
RS81 dodał(a), w poniedziałek 4. stycznia 2016 o godzinie 07:43