Aktualności
 
Legia zastanawia się, co zrobić z Pinto
 
11. stycznia 2015, 18:29
źródło: legia.sport.pl
 
W czerwcu kończy się kontrakt Helio Pinto z Legią Warszawa. Jak zapowiada dyrektor sportowy, Jacek Mazurek klub z Łazienkowskiej podejmie z piłkarzem rozmowy, ale czy zakończą się one porozumieniem będzie w dużej mierze zależało od Portugalczyka.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćHelio Pinto w Legii miał być gwiazda. Piłkarzem od którego trener będzie zaczynał ustalanie składu. Niestety środkowy pomocnik nie daje drużynie tego czego od niego oczekiwano. Zawodnik nie udźwignął presji i nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Zamiast być liderem jest jednym z wielu. Pinto głównie przesiaduje na ławce rezerwowych, a w na boisku pojawia się tylko, gdy któryś z kolegów nie jest zdolny do gry.

To zdecydowanie za mało jak na oczekiwania wobec zawodnika, który przychodził do Warszawy ze statusem przyszłej gwiazdy i który podpisał kontrakt na gwiazdorskich warunkach. "Helio do Legii trafiał jako piłkarz, który z założenia miał być pierwszoplanową postacią. Z jednej strony trzeba przyznać, że w tej roli się nie odnalazł, ale z drugiej muszę podkreślić, że Pinto jest bardzo ceniony przez trenera i uważany za wartościowego członka zespołu. W zastępstwie zawodników podstawowych nas nie zawiódł zarówno na pozycji pomocnika, jak i obrońcy" - broni piłkarza Mazurek na łamach Legia.sport.pl.

W Legii nie skreślają Pinto. Klub podejmie z piłkarzem rozmowy dotyczące przedłużenia przez niego kontraktu. Jednak na pewno warunki nowej umowy będą inne od obecnej. Portugalczyk jeśli chce zostać na Łazienkowskiej musi się zgodzić na obniżenie zarobków.
 
 
Słowa kluczowe: helio | pinto | legia | berg | lesnodorski | mioduski | mazurek
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz