Aktualności
 
Kolejny transfer Lechii „zaklepany”
 
23. czerwca 2014, 19:53
źródło: własne
 
Potwierdziły się informacje o tym, że Bartłomiej Pawłowski zostanie nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk. Były już piłkarz Widzewa podpisał z gdańskim klubem trzyletni kontrakt.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćLechia zapłaci za niego Widzewowi Łódź 400 tysięcy euro. Kontrakt został zawarty na trzy lata, ale znajduje się w nim opcja przedłużenia o kolejny rok. Pawłowski ma w gdańskiej drużynie stworzyć zabójczy duet skrzydłowych z wykupionym przed kilkoma dniami z Tereka Grozny Maciejem Makuszewskim. Piłkarz Widzewa błyskawicznie dogadał się z Lechią w kwestii warunków indywidualnego kontraktu.

Pawłowski w zeszłym sezonie był wypożyczony z Widzewa do hiszpańskiej Malagi. Jednak przygoda z Primera Division nie przebiegała po myśli widzewiaka. Skrzydłowy młodzieżowej reprezentacji Polski grał bardzo sporadycznie, nie mogąc przebić się na dłużej do podstawowego składu. Malaga miała w umowie z łódzkim klubem zapisaną klauzulę pierwokupu po wpłaceniu 720 tysięcy euro. Hiszpanie nie zdecydowali się jednak wydać pieniędzy na transfer definitywny i Pawłowski musiał wracać do Polski. Nie zamierzał jednak grać na zapleczu ekstraklasy w Widzewie, dlatego jasne było, że będzie szukał nowego klubu. Na jego zakup zdecydowała się Lechia, która buduje nowy zespół, który w przyszłym sezonie ma walczyć o miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz