Edson znalazł klub w Brazylii

21. lutego 2010, 18:00
autor: Marek Jakubowski
źródło: Przegląd Sportowy

Były zawodnik Legii i ostatnio Korony Kielce Brazylijczyk Edson Luiz da Silva został zawodnikiem Santa Cruz FC z rodzinnego Recife.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować
Edson jesienią wystąpił w lidze w 11 meczach Korony Kielce i zdobył jedną bramkę. Wcześniej przez trzy lata reprezentował barwy Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo i Puchar Polski.

32-letni Brazylijczyk jest wychowankiem Sport Club do Recife. W swej karierze reprezentował m.in. barwy legendarnego SC Corinthians Paulista, a z Olympique Marsylia wywalczył finał Pucharu UEFA w 1999 r.

Nowy klub Edsona zajmuje aktualnie piąte miejsce w rozgrywkach mistrzostw stanu Pernambuco. W 10 kolejkach zdobył 14 punktów. W rozgrywkach krajowych Santa Cruz FC występował w zeszłym sezonie w Serie D.

Słowa kluczowe: edson | korona | santa | cruz | legia | corinthians | olimpique | mistrzostwo