Jagiellonia Białystok z Superpucharem Polski

2. sierpnia 2010, 13:24
autor: Marek Jakubowski
źródło: ASinfo

Jagiellonia Białystok pokonała Lech Poznań 1:0 w rozegranym w Płocku meczu o Superpuchar. Jedynego gola w tym spotkaniu w 83. minucie strzelił Tomasz Frankowski.

Bardzo długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, a remis wydawał się być rezultatem zasłużonym. Obie drużyny nie forsowały tempa i niewiele było sytuacji podbramkowych. Niemoc strzelecką przełamał dopiero Frankowski, a po jego golu kilka dogodnych okazji do zmiany rezultatu mieli także piłkarze Lecha. Najpierw w 88. minucie z 16 metrów bardzo mocno uderzył Bartosz Bosacki, ale jego strzał był niecelny, później próbował także Mateusz Możdżeń, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry świetną sytuację zmarnował Joel Tshibamba.

Tak padła bramka:

0:1 Frankowski 83. minuta
Doskonale w pole karne dośrodkował Jarosław Lato, a Tomasz Frankowski strzałem głową z kilku metrów zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

0:1 Frankowski '83

Sędzia: Marai Al Awaji (Arabia Saudyjska).
Żółte Kartki: Wilk, Kikut, Możdżeń (Lech) - Kupisz, Kascelan, Sandomierski (Jagiellonia).