Aktualności
 
Bomba w Fortuna 1. lidze
 
3. marca 2020, 05:29
autor: Rafał Kępa
 
Okienko transferowe w 1. lidze przyniosło kilka ciekawych ruchów. Jednak można spokojnie stwierdzić, że wśród tych najważniejszych był ostatni kontrakt podpisany przez Puszczę Niepołomice.
Jak inaczej nazwać fakt, że nowym zawodnikiem ekipy został niedawny zdobywca mistrzostwa Polski i dwukrotny mistrz Słowacji. Żeby nie było wątpliwości, to nie żaden emeryt, tylko piłkarz w sile wieku. W końcu ma zaledwie 31 lat i będzie niewątpliwie wzmocnieniem defensywy Puszczy. O kim mowa? O Eriku Cikosie, który wraca do Polski po niemal dekadzie.

Cikos, który zdołał rozegrać nawet 2 spotkania w reprezentacji Słowacji, ale ostatnio zdecydowanie spuścił z tonu i grał w rezerwach Slovana. Jednak doświadczeniem mógłby obdarować niejednego zawodnika. Grał bowiem w: Interze Bratysława, FC Petrzalka, Wiśle Kraków, Slovanie Bratysława, Ross County FC, SS Monopoli 1966 czy FK Senica.

Nie brakuje na jego koncie sukcesów. W Wiśle rozegrał tylko jeden niezły sezon (2010/11 - 33 mecze i 3 asysty), po którym mógł świętować mistrzostwo kraju. Chwilę później (2012/13 i 2013/14) taki sam sukces osiągnął w Slovanie.

Przypominamy, że Puszcza już w sobotę zagra w Sosnowcu z Zagłębiem. Może warto pomyśleć o zakładzie na ten mecz. Możecie zrobić to TUTAJ

 
 
Słowa kluczowe: erikcikos | puszczaniepolomice
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno