Aktualności
 
Transfer Grabary do Liverpoolu potwierdzony!
 
15. stycznia 2016, 12:44
źródło: własne
 
Ruch Chorzów sfinalizował transfer młodego bramkarza Kamila Grabary do Liverpoolu. 17-letni gracz "Niebieskich" podpisał z "The Reds" trzyletni kontrakt.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Kluby ustaliły już wcześniej między sobą warunki transakcji. Ruch zarobi na sprzedaży swojego bramkarza kwotę około 800 tysięcy funtów. Najpierw jednak na konto chorzowskiego klubu trafi 250 tysięcy, a reszta będzie zależała od postępów w rozwoju Grabary. Im szybciej awansuje do kadry pierwszego zespołu, tym prędzej Ruch dostanie kolejną ratę. Jeśli na konto Ruchu trafi całość zapisanej kwoty będzie, to rekord transferowy w historii chorzowskiego klubu. Wcześniej najwięcej zarobił na sprzedaży Artura Sobiecha, który za milion euro przeniósł się do Polonii Warszawa.

"Niebiescy" zapewnili sobie ewentualny także zysk z kolejnego transferu swojego bramkarza. Jeżeli Liverpool zdecyduje się go sprzedać, 15 procent kwoty transferowej będzie należało się polskiemu klubowi.

Przypomnijmy, że Liverpool nie był jedynym angielskim klubem, który chciał pozyskać Grabarę Swoje zainteresowanie zgłosiły także oba kluby z Manchesteru – United i City. Ale to działacze z Anfield Road wykazali się największą determinacją i przedstawili najbardziej konkretną ofertę, która zadowoliła Ruch Chorzów.

Młody bramkarz "Niebieskich" zwrócił na siebie uwagę skautów angielskich potęg podczas niedawnego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-17, gdzie świetnie spisywał się w barwach reprezentacji Polski. Grabara ma trafić na razie do młodzieżowych drużyn Liverpoolu, gdzie będzie mógł się dalej rozwijać. Występować na co dzień, przynajmniej na razie, będzie w zespole U-18.

 
 
Słowa kluczowe: grabara | liverpool | ruch | chorzow | manchester | united | city
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz