Aktualności
 
Ruch pobije rekord transferowy!
 
4. stycznia 2016, 09:19
źródło: slask.sport.pl
 

Lada dzień z Ruchem Chorzów pożegna się młody bramkarz Kamil Grabara. 17-letni golkiper ma trafić do Liverpoolu za rekordową kwotę w historii "Niebieskich". Pieniądze z tego transferu bardzo przydadzą się śląskiemu klubowi.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćDo tej pory Ruch zarobił najwięcej na sprzedaży Artura Sobiecha do Polonii Warszawa. Ówczesny właściciel "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski wyłożył na obecnego napastnika reprezentacji Polski i Hannoveru 96 milion euro. Grabara ma być jednak droższy. Liverpool nie będzie się zbytnio targował, bo w kolejce czekają inni chętni – Manchester City i Manchester United.

Szaleństwo wokół Grabary, który nie zagrał żadnego meczu w pierwszej drużynie "Niebieskich" rozpoczęło się kilka tygodni temu. Angielscy giganci, jeden po drugim zaczęli zjeżdżać do Chorzowa z konkretnymi ofertami. Jak widać, najbardziej przekonujący był Liverpool. Młody bramkarz Ruchu jeszcze w tym tygodniu ma udać się na testy medyczne na Anfield Road i jeżeli wszystko będzie w porządku z jego zdrowiem, transfer zostanie sfinalizowany.

Klub z Chorzowa nie tylko zarobi rekordową kwotę w swojej historii, ale jeszcze będzie miał zagwarantowany udział w zysku z kolejnego transferu. Jeśli w przyszłości "The Reds" zdecydują się sprzedać Grabarę, na konto Ruchu trafi 15 procent kwoty którą na polskim bramkarzu zarobi angielski klub. Nie trzeba nikogo przekonywać że w obecnej sytuacji finansowej "Niebieskich", pieniądze z transferu 17-letniego golkipera są na wagę złota...

 
 
Słowa kluczowe: grabara | liverpool | ruch | chorzow | manchester | united | city
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz