Aktualności
 
Cywka chce wrócić z Anglii do polskiej ekstraklasy
 
21. kwietnia 2015, 11:43
źródło: własne
 
Wyjeżdżał do Anglii jako jeden z największych talentów w polskim futbolu. Ale zderzenie z brytyjską rzeczywistością okazało się bardzo trudne. Tomasz Cywka "zwiedzał" kolejne kluby, w których nie potrafił jednak się przebić.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćTomasz Cywka zdecydował się na wyjazd z Polski do Anglii w bardzo młodym wieku. Prosto z Gwarka Zabrze trafił do Wigan Athletic. 26-letni obecnie piłkarz Polskę opuszczał z łatką bardzo perspektywicznego zawodnika. Jednak jego talent nigdy w Anglii nie eksplodował. Ostatnio był wypożyczony z Blackpool do Rochdale, występującego w angielskiej League One (trzeci poziom rozgrywek).

Polski pomocnik w tym sezonie jesienią rozegrał sześć meczów w barwach Blackpool, w których strzelił jedną bramkę. Po powrocie w styczniu z wypożyczenia do Rochdale ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej Blackpool. W końcu Cywka uznał, że w Anglii kariery nie zrobi. Teraz chce spróbować swoich sił w polskiej ekstraklasie. Stara się o angaż w zespole Wisły Kraków. Ma tydzień na udowodnienie swojej przydatności trenerowi Kazimierzowi Moskalowi.
 
 
Słowa kluczowe: cywka | wisla | krakow | moskal | blackpool
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz