Aktualności

Były reprezentant Polski wraca do „Lwów”?

1. marca 2014, 13:29
źródło: bild.de

Monachijskie TSV 1860 chce po chudych latach znowu wrócić do Bundesligi. Pomóc ma w tym były kapitan reprezentacji Polski a do tego były zawodnik „Lwów”.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować
Chodzi oczywiście O Piotra Nowaka, który w latach 1994-1997 był gwiazdą TSV grającego wówczas w Bundeslidze. Polak należał wtedy do najlepszych zawodników biegających po niemieckich boiskach. W swoim najlepszym sezonie w barach monachijskiego zespołu został nawet uznany najlepszym rozgrywającym ligi.

Kiedy jego przygoda z TSV 1860 dobiegła końca, przeniósł się do amerykańskiej MLS. Konkretnie do Chicago Fire, z którym zdobył mistrzostwo i dwa razy sięgał po krajowy puchar. Po zakończeniu kariery pozostał w USA, wcielając się w rolę szkoleniowca. Najpierw prowadził DC United, z którym od razu w pierwszym sezonie wygrał ligę MLS.

Później Nowak został asystentem trenera reprezentacji USA, a także selekcjonerem amerykańskiej drużyny młodzieżowej. Natomiast ostatnio był trenerem innego amerykańskiego klubu Philadelphii Union

W Monachium Nowak miałby objąć stanowisko dyrektora sportowego „Lwów” w miejsce zwolnionego niedawno Floriana Hinterbergera. TSV obecnie zajmuje 10. miejsce w tabeli 2. Bundesligi.