Aktualności
 
Kowalewski wybiera Cypr zamiast Arki
 
13. stycznia 2011, 10:13
autor: Marek Jakubowski
źródło: Gazeta Wyborcza
 
Arka poinformowała, że pomimo ustaleń, Wojciech Kowalewskii zrezygnował z podpisania umowy z ich klubem i wybrał grę dla innej drużyny.

Bramkarz jest bliski przejścia do Anorthossisu Ammochostou.

Jeszcze w zeszłym tygodniu wszystko wskazywało na to, że grający przez ostatnie kilka lat za granicą Kowalewski powróci do Polski. Po udanych rozmowach z gdyńskimi działaczami tylko formalnoscią miało być złożenie przez niego podpisu na kontrakcie z przedostatnią drużyną Ekstraklasy.

Z przenosin do Gdyni piłkarz się jednak wycofał:

"Arka informuje, że w dniu dzisiejszym pomimo uzgodnionych warunków kontraktu z Wojciechem Kowalewskim oraz jego menadżerem otrzymała oświadczenie zawodnika, że z Arką Gdynia kontraktu nie podpisze i zwiąże się umową z innym klubem" - poinformowały w oficjalnym komunikacie władze Arki.

O jaki - inny - klub chodziło Kowalewskiemu? Być może Anorthossis Ammochostou. Gracz w najbliższych dniach ma podpisać umowę z czwartą drużyną tamtejszej ekstraklasy. Na początku stycznia z cypryjskim klubem pożegnał się bramkarz Marcos Ariel Arguello.

Kowalewski jest wolnym zawodnikiem od kiedy skończył mu się kontrakt ze zdegradowanym z rosyjskiej ekstraklasy Sybirem Nowosybirsk. Jego zatrudnieniem zainteresowane było również Zagłębie Lubin.

Decyzja Kowalewskiego stawia zespół z Gdyni w trudnej sytuacji. Po rozwiązaniu kontraktów z Norbertem Witkowskim i Andrzejem Bledzewskim, jedynym golkiperem w kadrze drużyny jest 21-letni Hieronim Zoch.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz