Aktualności
 
Marcelo wyjechał do Eindhoven
 
5. lipca 2010, 14:05
autor: Marek Jakubowski
źródło: ASinfo
 
Brazylijczyk Marcelo opuścił zgrupowanie Wisły Kraków w Barsinghausen. Udał się na testy medyczne do PSV Eindhoven.

Marcelo tuż przed wyjazdem odbył krótką rozmowę z trenerem Henrykiem Kasperczakiem, wyściskał Pawła Brożka i z całym swoim bagażem opuścił hotel. Niebawem uda się na testy medyczne do PSV Eindhoven.

Ponad 3 miliony 500 tysięcy, a według niektórych źródeł nawet 3 miliony 800 tysięcy euro zapłaci Wiśle holenderski klub za transfer brazylijskiego stopera. To najwyższa kwota jaka kiedykolwiek wpłynęła do kasy "Białej Gwiazdy" za sprzedaż zawodnika. A może ona jeszcze wzrosnąć.

Wisła zagwarantowała sobie dodatkowe profity od kwoty transferowej w przypadku dalszej sprzedaży Marcelo z PSV. Mówi się nawet o 20 procentach. To oznacza, że jeśli dojdzie do takiej transakcji, to transfer Brazylijczyka można będzie uznać za absolutnie rekordową sprzedaż zawodnika z polskiej Ekstraklasy.

Do tej pory najwyższą sumę Wisła uzyskała za Macieja Żurawskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. "Żuraw" kosztował Celtic ponad 2 miliony funtów, czyli ok. 3 milionów euro, a za "Błaszcza" Borussia Dortmund zapłaciła ok. 3 milionów 100 tysięcy euro.

Sprzedaż Marcelo i Głowackiego przyniosła Wiśle blisko 5 milionów euro. Niewielka część tej kwoty została wydana na wzmocnienia - bramkarz Jovanić kosztował ok. 200 tysięcy euro, podobnie jak wypożyczenie Erika Cikosa, zaś za Gordana Bunozę zapłacono 400 tysięcy euro. Niezbędne są jednak w zespole z Krakowa dalsze transfery, przede wszystkim pozyskanie jeszcze przynajmniej jednego klasowego środkowego obrońcy.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz