Były gracz Dinama Zagrzeb w ataku Lechii

autor: Piotr Kasprzyk
źródło: Lechia Gdańsk/własne

Lechia Gdański pozyskała byłego młodzieżowego reprezentanta Chorwacji – Josipa Tadicia. Napastnik podpisał z polskim klubem dwuletni kontrakt.
24-letni piłkarz na początku lipca podpisał kontrakt z Omonią Nikozja. Jednakże 31 sierpnia umowa została rozwiązana, gdyż piłkarz miał problemy z zaaklimatyzowaniem się w zespole i nie mógł dojść do porozumienia z trenerem.

Tadić karierę zaczynał w NK Osijek. Następnie próbował podbić Bundesligę, ale jego przygoda z Bayerem Leverkusen zakończyła się na drużynie rezerw. W 2006 roku powrócił do Chorwacji, gdzie związał się z Dinamem Zagrzeb. Dla tego klubu zdobył 20 goli w 62 meczach ligowych. Dobra forma zaowocowała nie tylko grą w młodzieżowej kadrze Chorwacji (22 mecze i 5 goli), ale i transferem do Grenoble Foot 38. We Francji notorycznie nie mógł trafić do siatki. Trochę lepiej mu szło w ostatnim sezonie w Arminii Bielefeld, gdzie rozegrał 14 meczów i pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

W Omonii rozegrał dwa oficjalne mecze. Oba w kwalifikacjach Ligi Europy z ADO Den Haag. W pierwszym spotkaniu wygranym 3:0 wszedł na sześć minut, a w rewanżu przegranym 0:1 spędził 90 minut na placu gry.

Słowa kluczowe: tadic | lechia | omonia | ekstraklasa | transfer